Co se dozvíte na VímVíc.cz

Co se dozvíte na VímVíc.cz

Mladý tým platformy Vímvíc.cz si od roku 2014 nepřeje nic jiného, než abyste se „dozvěděli víc o firmě, kde hledáte práci“. A nejen to. 

Příslib vysněné kariéry 

Ve Vímvíc.cz jsou bystří, hbití, rozumí HR a všemu okolo zaměstnání a upřímně věří, že báječného zaměstnavatele, pro kterého budete pracovat skutečně rádi můžete mít i vy. A ve výsledku vám ho skutečně pomohou najít, protože nabídky volných pozic zveřejňují také. Téměř 150 000 registrovaných uživatelů, bezmála 17 000 zaměstnavatelských recenzí a přes 1 000 nabídek práce bezvýhradně potvrzují potřebu takového pomocníka na českém trhu práce a zároveň také věrohodnost portálu samotného.

Co vás trápí? 

Návštěva webu vimvic.cz se vám může vyplatit hned z několika důvodů. Jedním z nich, může být například  ten, že máte zaměstnání ve společnosti, která vám neumožňuje kariérní růst, neoceňuje vaše schopnosti a celkově nesplňuje vaše představy o profesní náplni, vy toužíte po změně zaměstnání a potřebujete informace. Vímvíc vám na svých stránkách naservíruje vše potřebné v té nejstravitelnější podobě: čtivě, svěže a přehledně a navíc vám dodá pocit, že skutečně stojí na vaší straně.  

Nový zaměstnavatel v obraze

Pojďme se tedy společně podívat na to, jak by mohla vaše nová práce v reálu vypadat. V galerii zaměstnavatelů můžete navštívit jakýkoliv profil s detailními informacemi o tom, kde firma sídlí, čím se zabývá, jakou firemní filozofií se řídí a čím se může pochlubit. Většina profilů je doplněna krásnou fotogalerií a někdy také videy, které prozradí víc než tisíc slov o tom, jak to zaměstnancům vybrané firmy sluší a jaké se nabízí výhledy z oken jejich kanceláří. To vše velice úspěšně zanechává autentický dojem ze společnosti i týmového naladění. 

Hodnocení z první ruky

Firemní prostředí je dále přiblíženo hodnoceními nynějších i bývalých zaměstnanců společnosti. I přesto, že stejně u jakékoliv jiné recenze je třeba brát v potaz, že hodnotitel má svůj subjektivní, mnohdy velice zaujatý pohled, který se ne vždy musí nutně slučovat s čistou pravdou, jsou tyto recenze skutečně poutavým čtením a zprostředkovávají velice netradiční náhled na chod firmy. Čím více hodnocení se u profilu firmy sejde, tím objektivněji se jeví a nechají vyplouvat na povrch různé aspekty, které před odesláním životopisu a projevením zájmu o místo nesmírně oceníte. 

Aktuální nabídky pracovních pozic 

V tuto chvíli už by se mohla rýsovat představa o tom, jak by zaměstnavatel značky ideál mohl vypadat, že? Pokud se v rejstříku firem skutečně nachází společnost, která ve vás zanechala dobrý dojem a představa, že byste se stali jejím zaměstnancem se zdá být reálná, ihned mrkněte do sekce „Pracovní nabídky“. Pravidelně aktualizovaný seznam volných pozic skýtá pracovní příležitosti prakticky pro každého. V detailech inzerátů najdete vždy přehledný popis činnosti spolu se všemi požadavky, nároky, podmínkami a nakonec i kontaktními údaji, aby vám nic nebránilo se správně rozhodnout a kariérní změnu uskutečnit co možná nejdříve.  

Pomoc s dalšími kroky

Kam tedy vede další krok poté, co jste našli nabídku práce, která je pro vás jako stvořená? Vyjádřit svůj zájem motivačním dopisem a zaslaným životopisem. I s tím vám Vímvíc pomůže. Když na hlavní stránce scrollujete až dolů, najdete v rozcestníku několik tématických oblastí. Oblast „Kariéra“ vám nabídne dostatek návodů a rad pro váš profesní restart a mezi  kterými samozřejmě nesmí chybět vzory životopisů a motivačních dopisů. Na rozdíl od jiných, podobně zaměřených webů je vzor životopisu na vimvic ke stažení zdarma. 

Ještě nějaké pochybnosti?

A jestli si myslíte, že víc už pro vás Vímvíc ani udělat nemůže, opak je pravdou. Až si vyberete zaměstnavatele i pozici, odešlete životopis nebo motivační dopis a rozklepou se vám kolena při pozvánce na přijímací pohovor, Vímvíc vás zbaví trémy a vyzbrojí potřebnými znalostmi i sebevědomím v jednom z mnoha nabízených kurzů. Kurzy s názvy jako „Získejte práci snů“, „Pracovní pohovor je hra“ nebo „7 schodů ke zdravému sebevědomí“ se prodávají v řádech tisíců korun a probíhají online v podobě videí. Nabídka kurzů ale není omezena výhradně na kariéru, ale také na jazykové dovednosti, osobní rozvoj, design, marketing a další. 

ZÁVĚR: s Vímvíc víte fakt víc 

Platforma Vímvíc.cz se skutečně snaží přehledně a cíleně sdělovat zájemcům o zaměstnání užitečné a nezávislé informace o potencionálních zaměstnavatelích, odpovídat na řadu dalších souvisejících otázek a pomáhat se správnými životními kroky v článcích magazínu. V oblasti financí poradí například s tím, jak na konsolidaci půjček, jak ušetřit peníze nebo jaké je nejvýhodnější stavební spoření. Pomůže se vyznat v zákoníku práce s kalkulačkou čisté mzdy, informacemi o pracovní neschopnosti nebo typech pracovních smluv a v neposlední řadě rozšiřuje i všeobecný přehled o aktuálním politickém, kulturním i společenském dění. 

Mohlo by tě zajímat

Hodnocení