Brigáda ušitá na míru

Brigády existují ve všech myslitelných odvětvích, jsou snadno dostupné, poměrně dobře placené a také nesmírně flexibilní. Mnohým brigádníkům je pracovní doba přizpůsobena, aby si práci vhodně zkombinovali třeba s hlavním pracovním poměrem. Brigádničit má prostě samou výhodu a to hned v úvodu. Ale dříve než nadšeně vezmete první nabídku, která se namane, rozmyslete si, jaká máte očekávání a představy. Víte vlastně co je vaší hlavní motivací pro hledání brigády?  

Chcete dobrý přivýdělek?

Jak jinak. Ve většině případů se jedná o otázku peněz. Vyřešit svou finanční situaci alespoň krátkodobým ‚vedlejšákem‘ je logický krok. Bylo by dobré, najít si brigádu ve vašem nejbližším okolí, aby vám zbytečně nenarostly náklady na dojíždění. Nabídka se tím pravděpodobně hodně zúží, ale za zkoušku stojí cokoliv, třeba i gastronomické odvětví. Jako šikovná obsluha v restauraci, baru nebo kavárně máte možnost svou hodinovou sazbu ještě vylepšit slušným dýškem.   

Chcete být v pohybu?

Toužíte po fyzické aktivitě a manuální práci protože celou pracovní dobu u vašeho hlavního zaměstnání trávíte výhradně na kancelářské židli? Poohlédněte se po práci v terénu, třeba jako distributor letáků. Plnou fyzickou námahu zažijete i jako pracovník inventury v supermarketech nebo jako úklidový dělník. Velmi častou brigádou je práce ve skladu. Jedná se zpravidla o jednoduchou práci, který zvládne každý alespoň trochu fyzicky zdatný jedinec. Obvykle jde o zaskladňování nového zboží, vychystávání objednávek a nebo balení objednávek. Práce ve skladu je skvělou možností, jak začít kariéru ve většině firem. Mnoho úspěšných zaměstnanců na manažerských pozicích začínalo často i na pozicích ve skladu. To je důkazem toho, že píle a vytrvalost jsou základem úspěchu.

Chcete pomáhat?

Sice máte hezké a dobře placené zaměstnání, ale stále postrádáte nějaký vyšší smysl a něco jako lidské hledisko své činnosti? Potom se porozhlédněte po brigádě v sociálních službách. Tato sféra neustále poptává ochotné pomocníky a vy dostanete dobrou příležitost zpříjemnit život nemocným nebo sociálně slabším spoluobčanům. Naplnění můžete hledat i jako výpomoc v různých volnočasových centrech nebo jako lektor výukových kurzů.   

Chcete být v kontaktu s lidmi?

Neustálý kontakt s ostatními lidmi vás inspiruje, dobíjí a jednoduše baví? Porozhlédněte se po práci v turistickém ruchu. Pro lidumilovné extroverty se snadno najdou fajn brigády v infocentrech, u stánků se suvenýry, mezi průvodci nebo různými instruktory v rámci služeb turistům. Velice společenská branže, která také často hledá posily, například komparsisty, je ta filmová.   

Chcete se něco přiučit?

Každý absolvent ví, jak je těžké najít zaměstnání bez pracovních zkušeností. Přesvědčit životopisem, ve kterém není ani zmínka o dosavadní praxi, je prakticky nemožné. I v tomto případě je brigáda řešením. Optimální by samozřejmě byla brigáda, která bude alespoň okrajově souviset s vystudovaným oborem, ale i pokud se to nepodaří, každá snaha o uplatnění má svůj význam a přinese cenné životní a profesní lekce. Navazujete kontakty, předvádějte své dovednosti a jakmile bude k dispozici plný pracovní úvazek, můžete nastoupit jako ideální kandidát.

Chcete změnu?

Vaše zaměstnání vás vyčerpává a máte pocit, že je čas na profesní přeorientování? Dřív než se rozhodnete pro ukvapený krok do neznáma, seznamte se s novým oborem pomocí brigády. Nic neriskujete. Máte příležitost se velice blízce seznámit s jiným odvětvím a vyzkoušet si, zda by pro vás tato práce byla zábavnější. Navíc za tuto ochutnávku dostanete i zaplaceno. Zajímá vás brigáda v Olomouci? Pokud hledáte brigádu v Olomouci, tak zkuste mrknout i na naši nabídku – stále nabíráme skladníky pro pobočku v Olomouckém skladu.

Chcete si zvýšit sebevědomí?

Obzvláště nezaměstnané osoby mají ego nahlodané pocitem, že nejsou dost dobří a každý den nečinnosti je vrhá do beznaděje. I krátkodobá brigáda zlepší finanční situaci, navrátí ztracenou půdu pod nohama a poskytne potřebný pocit úspěchu. A věřte či ne, fajn brigáda vám může dopomoct i k novému zaměstnání. Především zaplní nelichotivou mezeru v životopise a nově nabité sebevědomí doplněné pozitivním elánem prokazatelně vylepší vaši prezentaci u příštího pracovního pohovoru. 

Mohlo by tě zajímat

Hodnocení